שיפוץ דירה – שלב אחרי שלב

סיבות לשפץ את הדירה לא חסר. אם בגלל נוחות שאנו מעוניינים בה לאחר שנים שהבית הוזנח ולא שודרג, אם בגלל תקלה חמורה בצנרת או בחשמל המחייבת שיפוץ כללי ושיקום תשתיות, או אולי בשביל להעלות את ערך הדירה ולהשכיר אותה או למכור אותה במחיר גבוה יותר. כל אלו הינם סיבות מספיק טובות בשביל לקבל החלטה על שיפוץ דירה אך כשמתחילים לברר לעומק מסתבר שהעניין אינו כל כך פשוט ומצריך תכנון ובירור מעמיק הן על אופי והיקף השיפוץ והן על ההוצאות הכרוכות בכך. תהליך שיפוץ דירה מורכב מהשלבים הבאים:

שלב ראשון: תכנון מוקדם – בשלב הראשון צריך להיפגש עם קבלן שיפוצים ולעיתים אף עם מעצבת פנים וביחד לחשוב איך אנו רוצים לראות את הדירה לאחר שיסתיים השיפוץ, איך יתחלק החלל בדירה, סגנון השיפוץ והריהוט העתידי  וכמובן, עלויות. בשלב זה לעיתים מבין בעל הדירה שהוא יצטרך לוותר על חלק מחלומותיו אלא אם כן הוא יכול להוציא סכומים גדולים על השיפוץ והשינוי, אך בעלי מקצוע יצירתיים וטובים יוכלו לקרב את החלום כמה שיותר בהתאם לתקציב.

שלב שני: קביעת תשתיות – קביעת התשתיות בעת שיפוץ דירה מתחלקת בעיקר לשתיים: חשמל ומים. נושא החשמל הוא כל מה שכרוך במערכת חוטי החשמל הישנה והבלויה, ולפעמים אף לא אסטטית. ישנן דירות שחוטי החשמל מבצבצים מהקירות מאחר ולא בוצע שיפוץ זמן רב. בעת תכנון שיפוץ תשתית החשמל צריך לקחת בחשבון את מיקומי השקעים בבית, מערכת האוורור והמיזוג, טלפוניה, אינטרנט וכו'. תכנון מוקדם ונכון ימנע קדיחות וחורים עתידיים מיותרים בקיר. בנושא המים, בעבר השתמשו בעיקר בצינורות מים מברזל אשר עם השנים התפוררו והחלידו, מה שמוריד את לחץ המים בצנרת. בעת שיפוץ דירה ניתן ואף מומלץ להחליף את צינורות המים לצינורות פלסטיק שהינם עמידים יותר לאורך זמן.

שלב שלישי: מתן הצעות מחיר ובחירת קבלן שיפוצים -  הדרך הטובה ביותר למצוא קבלן שיפוצים טוב וישר היא מפה לאוזן. קרוב משפחה או מכר שהתנסו בעבודה עם קבלן שיפוצים ספציפי ויצאו מרוצים הם תעודת הביטוח הטובה ביותר. יחד עם זאת, לאחר שדיברנו עם 3-4 קבלנים כדאי לקבל הצעות מחיר ולבחור אחד מהם. חשוב לזכור, לא פחות ואולי אף יותר מהכסף צריך לוודא מקצועיות ואמינות עד כמה שניתן לפני שסוגרים.

שלב רביעי: השיפוץ – הגיע הרגע סוף סוף אך חשוב לעקוב אחר כל מהלך השיפוץ.

"אריאל בונים ומעצבים" הינם המומחים בשיפוצים והרחבות ובעלי נסיון רב בתחום, וכן נותנים שירותי ייעוץ בתחום. נשמח לעזור לך בכל שאלה.

שיהיה בשעה טובה!

הכול על עיצוב פנים ודקורציה.

מי מאיתנו לא מרגיש לפעמים שהוא חייב איזה שהוא שינוי בחיים שלו, משהו שישנה את התפאורה שסביבו ויגרום לו להרגיש תחושת התרוממות והתחדשות. אחת הדרכים לעשות שינוי היא לשנות ולעצב מחדש את הסביבה הכי קרובה שלנו – הבית. ניתן לעשות זאת לבד אך עדיף לעשות זאת בליווי איש מקצוע אשר הוכשר במיוחד לתחום – מעצב\מעצבת פנים

מהו עיצוב פנים?

עיצוב פנים הוא נגזרת של אדריכלות. אם האדריכל מתכנן את הבית מכל כיווניו מבחוץ ומבפנים, מתכנן מבנים שלמים, קונסטרוקציות ועוד, הרי שמעצב הפנים מתכנן רק את החלל הפנימי, והמיקומים של כל פריט בחלל. עד לפני מספר שנים עיצוב פנים היה חלק אינטגראלי ממקצוע האדריכלות, אך מאז תחילת המאה העשרים ואחת דרכיהם נפרדו. מעצב הפנים הינו בעצם "אמן מוגבל" אמן, בגלל שלכל מעצב יש את הראייה העיצובית שלו אך הוא מוגבל מכיוון שהוא חייב להתאים את התכנון לגודל, לחלל, לדרישות הלקוח, לצרכיו הפיזיים והנפשיים של הלקוח ועוד. לעומת אמן שאינו מוגבל, ומעצב ומפסל את מה שהוא רוצה איך שהוא רוצה ואינו מחויב לפונקציונאליות.

מה כולל עיצוב פנים?

כפי שציינו עיצוב פנים הוא כל מה שקשור לעיצוב החלל הפנימי בבית ולכן המעצב נותן את נקודת מבטו המקצועית לא רק באיך שהוא רואה את הבית  מבחינת צבעים מיקומים וריהוט, אלא גם נכנס לפרטים טכניים יותר כגון סוג מרצפות, ועוד.

תאורה עיצובית כחלק מדקורציה

אחד הטרנדים החמים בתחום עיצוב הפנים והדקורציה הוא תאורה מעוצבת ויוצרת אוירה. אם ניקח לדוגמה תאורת מטבח, הרי שתאורה עיצובית למטבח, מעבר לפונקציונאליות הספציפית לחדר זה גם גורמת לאווירה מיוחדת אשר תגרום לנו ליצור מנות מיוחדות ומעניינות ללא צורך ביציאה מן הבית. דוגמה נוספת היא עיצוב הסלון כקולנוע ביתי על ידי מיקום המסך והרמקולים, מה שגם כן יוריד את הצורך לצאת מהבית לבלות. לא סתם ישנה האמרה "ביתו הוא מבצרו" מכיוון שכל אחד מרגיש הכי טוב בבית שלו וכשהבית מעוצב לפי הטעם שלנו ובהתאם לדרישות שלנו, הרי שאנו מרגישים עוד יותר בטוח ונוח.

אם נסכם את המאמר, תחום עיצוב הפנים הינו תחום נרחב ונוגע כמעט בכל פן של מראה החלל הפנימי של הבית והדקורציה שבו. לפעמים מה שאנו רואים בעין לא מקצועית יכול להטעות אותנו, וטעות בשיקול דעת יכולה לעלות הרבה מאוד כסף. מעצב\מעצבת פנים, יראו דברים שאנו לא נראה ויתנו רעיונות חדשים ומקוריים.

אנו ב"אריאל בונים ומעצבים" נותנים ייעוץ בכל הקשור בעיצוב החלל הפנימי של הבית, נשמח לעמוד לשירותכם ולענות לכם על כל שאלה.

מה שצריך לדעת על חברת בניה

את בניית בית חלומותינו אנחנו לא נפקיד בידיים של כל אחד. בניית בית היא עניין של פעם בחיים ולפעמים פעמיים, ברוב המקרים לא יותר מזה, ובגלל זה חשוב שנבדוק טוב לפני שאנו בוחרים חברת בנייה ומפקידים את העבודה בידיה. ישנם מספר דברים שמומלץ לוודא עוד בטרם סגירת החוזה:

1.יכולת כלכלית של החברה – בשביל שלא יהיו לאחר מכן אי הבנות  ועיכובים בבנייה, מומלץ ללכת לחברה שיש לה יכולת כלכלית מתאימה ואפשרות לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו, את זה אפשר לבדוק כמובן עם לקוחות קודמים שלה שלא נתקלו בשום בעיות.

2.מוניטין והמלצות – בהמשך לסעיף הקודם, מומלץ לבדוק מהו ניסיונה של החברה בבנייה, פרויקטים קודמים שלה, ועוד. הבדיקה הטובה ביותר היא עם לקוחות קודמים של החברה, בירור איתם האם כל מה שהובטח להם התקיים, והאם כל תהליך הבנייה עבר בשלום ובזמנים שנקבעו לכל שלב ושלב.

3.התנהלות מול הלקוחות – חלק נכבד מתהליך הבנייה שאורך לא מעט זמן הוא התנהלות החברה אל מול לקוחותיה. בשביל שהלקוח יהיה רגוע לאורך כל הדרך ויידע שהעבודה מתבצעת על הצד הטוב ביותר צריכה החברה לעדכן אותו אחת לתקופה בהתקדמות העבודה וכן לענות לו על כל השאלות שיש לו. סימפטיה ואדיבות הם חלק ממתן שירות כולל וללא אלה השירות והביצוע לא יהיה שלמים.

4.אמינות – אמינות היא אולי הדבר החשוב ביותר שכדאי לוודא בטרם סגירת עסקה עם חברת בנייה. ישנם הבטחות רבות הקשורות בבנייה בתחילת הדרך כמו למשל תוספות בחינם, ריהוט כלשהוא ללא תוספת תשלום וכו' שלא כל חברה גם טורחת לקיים אותן, ובגלל זה צריך לקחת חברה אמינה בעלת שם טוב שעומדת בהבטחותיה, ומה שלא ניתן לעשות לא מובטח מההתחלה.

5.מחיר – מכיוון שעלות בניה הינה גבוהה, המשא ומתן עם החברה צריך להתנהל בצורה חכמה שאף צד לא ירגיש שהוא מפסיד בעסקה. חברת בנייה מקצועית ורצינית תשתדל לבוא לקראת הלקוח אך לא תוכל להוריד יותר מידי מהסכום המקורי. הורדה גדולה מידי של עלות הבנייה צריכה להחשיד. אפשרות אחת "לבטח" את הכסף שלנו היא תשלום בכל שלב שמסתיים במהלך הבנייה, אשר הוגדר מראש.

 

כפי שציינו הליך בניית בית הינו ארוך ומייגע ומצריך הוצאת אישורים והתעסקות בירוקרטית ארוכה. חברת בנייה טובה תוריד לנו לפחות את דאגת הבנייה עצמה. התחושה שהבית שלנו בידיים טובות שווה המון. "אריאל בונים ומעצבים" בנתה ובונה בתים רבים והינה בעלת מוניטין וניסיון רבים וטובים.

פנה אלינו עוד היום ונשמח לעזור לך לבנות את בית חלומותיך 

עבודות גבס – היתרונות

בשנים האחרונות אנו מתוודעים יותר ויותר לעבודות גבס רבות שמשולבות במהלך שיפוצי בתים. אם בעבר הבטון היה נחשב חומר יציב וחזק, הרי שהיום הגבס תופס את מקומו מכיוון שקל הרבה יותר לעבוד איתו, ועלותה נמוכה ביחס לבטון. במהלך הזמן אף שודרג החומר וכיום ישנם שיפורים רבים שהוכנסו לגבס אשר עוזרים לייצבו ולחזקו, וכן לשמור על הבידוד שלו.

יציבות ועמידות

כפי שציינו, אם בעבר היה נחשב הגבס לחומר לא יציב ולא עמיד הרי שכיום לאחר שהוכנסו בו שיפורים וחיזוקים ניתן לומר שגבס הינו חומר יציב שאין לחשוש מפניו. אם בעבר התחושה הייתה ארעית בין קירות מגבס הרי שהיום, לאחר שנעשה שינוי פסיכולוגי עמוק אצל רוב האנשים, גם בין קירות גבס ישנה תחושה של ביתיות וחמימות.

גמישות הלוחות

עבודות גבס נותנות דרור לדמיון בכל הקשור לעיצוב בגלל גמישות הלוחות. ניתן לעצב קשתות מגבס, נישות, וכל דבר אחר העולה בדמיוננו. זהו אחד היתרונות הגדולים של הגבס על פני הבטון.

מחיר

בסופו של דבר הרי הכול מגיע לכסף. וגם כאן, מחיר הגבס והעבודות המתבצעות עימו הינם נמוכים באופן משמעותי מעבודות המבוצעות בבטון. אין ספק שזהו אולי הגורם המשמעותי ביותר לפופולאריות הרבה שהוא צבר בשנים האחרונות ולמעבר לשימוש בו יותר מבעבר.

עבודות גבס קבל הצעת מחיר

בידוד

לוחות גבס משמשות גם לבידוד תרמי כך שמי שנמצא בתוך המבנה נהנה ממעבר של אויר קריר בימים חמים ולהיפך, הפחתת הקור בימים הקרים. כל אלו מסייעים גם לחיסכון באנרגיה המתבטא גם בחשבון החשמל. שוב, עבודות גבס חוסכות המון כסף גם בטווח הארוך.

העברת הלוחות

בגלל גמישותו של החומר ניתן לפרק את הלוחות מקיר אחד בלי לפגוע כלל בקיר אחר, וזאת לצורך תיקונים בקיר, בניגוד לבטון שם לא ניתן לפרק קיר באותה הקלות ולכן או שלא מתקנים את מה שצריך לתקן או שהפרויקט מורכב הרבה יותר. בנוסף, קבלנים רבים העדיפו לעבור ולעבוד עם גבס מכיוון שאפשרויות השינוע שלו רבות יותר וזולות יותר, מה שבסופו של דבר מוזיל את העלויות ללקוח הסופי.

לסיכום, עבודות גבס תפסו תאוצה באופן דרמטי בשנים האחרונות מהסיבות שמנינו ולכן, כשמתחילים לחשוב על שיפוץ בית חשוב לזכור שישנה אופציה נוספת, זולה יותר ולאו דווקא פחות איכותית.

או ב"אריאל בונים ומעצבים" מתמחים בבנייה ובעבודות גבס, ובעלי ניסיון רב בתחום. נשמח לייעץ לכם ולענות לכם על כל שאלה שתעלה.

שיפוצים בבית – טיפים להצלחה!

רוצים לדעת יותר על שיפוצים? לא יודעים אם לעשות את זה לבד או בעזרת איש מקצוע? כיום ישנם אפשרויות רבות לשיפוץ הבית והכול כמובן תלוי בתקציב. גם מי שחושב שהוא יכול לשפץ בעצמו את הבית, כדאי שיחשוב שוב. כניסה לבד להרפתקה כזו יכול מצד אחד להוזיל את עלות קבלן השיפוצים והעובדים אך מהצד השני, מחירי החומרים וטעויות שעלולות להיעשות במהלך הדרך עלולות לייקר ולסבך את כל העניין. לכן, גם אם אנחנו בטוחים שאנחנו "הנדי מנים" גדולים, אולי כדאי שנשאיר את השיפוץ למי שמתעסק עם זה יום יום.

שלב ראשון שחייב להתבצע עוד לפני תחילת העבודה הוא התכנון. בשביל התכנון צריך לגייס את קבלן השיפוצים, אדריכל, או מעצבת פנים, הכול כמובן תלוי בהיקף העבודה. במהלך התכנון המוקדם יוחלט האם ואיך לחלק את הדירה, הריהוט העתידי שאמור להיות בדירה, סגנון השיפוץ ועוד. אחד היתרונות הגדולים בשכירת שירותיו של בעל מקצוע מתבטאים כבר בשלב הזה כשבעל מקצוע טוב יהיה יצירתי מספיק בשביל להצליח ולהגשים את חלומו של הלקוח שלו גם אם התקציב בעייתי.  לא ניתן כמובן לדלג על השלב הזה וכדאי לעשות את זה עם הטובים ביותר.

מומלץ מאוד כבר בשלב התכנון המוקדם להחליט על קביעת התשתיות בבית ולהכניס אותם להצעת המחיר שתהיה. קביעת תשתית אומרת בין השאר החלפת חוטי וחיבורי חשמל, קביעת מיקום השקעים כחלק ממערכת חשמל כוללת לבית, וכן החלפת צנרת מים שמן הסתם עברו כבר שנים רבות מאז שנגעו בה אם בכלל. כל אלו צריכים להיות מסוכמים כבר בתכנון המוקדם, והמחיר שלהם בהתאם בשביל שלא יהיו הפתעות בהמשך.  

איפה מוצאים בעל מקצוע?

למצוא קבלן שיפוצים זוהי אינה בעיה, בטח עם שטף המידע שמגיע אלינו מהאינטרנט בשנים האחרונות אך מילת המפתח בבחירת איש מקצוע היא: אמינות. אף אחד לא רוצה לגלות לאחר שנים בודדות שיש צורך לחזור על השיפוץ אם בגלל עבודה לא מקצועית שנעשתה ואם בגלל  חומרים באיכות נחותה. ולכן, כשמחפשים בעל מקצוע מתחום השיפוצים שיטת ה"מפה לאוזן" הינה שיטה טובה למציאת אחד כזה. אין דרך יותר טובה לדעת על בעל מקצוע שהוא אמין מלשמוע זאת ממישהו שסומכים עליו.

ב"אריאל בונים ומעצבים" הלקוחות החוזרים שלנו הם ההוכחה לאמינות והמקצועיות הבלתי מתפשרת שלנו. פנו אלינו עוד היום ואנו נייעץ לכם מהם אפשרויות השיפוץ העומדות בפניכם. נשמח לעזור ולענות על כל שאלה.