מה שצריך לדעת על חברת בניה

את בניית בית חלומותינו אנחנו לא נפקיד בידיים של כל אחד. בניית בית היא עניין של פעם בחיים ולפעמים פעמיים, ברוב המקרים לא יותר מזה, ובגלל זה חשוב שנבדוק טוב לפני שאנו בוחרים חברת בנייה ומפקידים את העבודה בידיה. ישנם מספר דברים שמומלץ לוודא עוד בטרם סגירת החוזה:

1.יכולת כלכלית של החברה – בשביל שלא יהיו לאחר מכן אי הבנות  ועיכובים בבנייה, מומלץ ללכת לחברה שיש לה יכולת כלכלית מתאימה ואפשרות לעמוד בלוחות הזמנים שנקבעו, את זה אפשר לבדוק כמובן עם לקוחות קודמים שלה שלא נתקלו בשום בעיות.

2.מוניטין והמלצות – בהמשך לסעיף הקודם, מומלץ לבדוק מהו ניסיונה של החברה בבנייה, פרויקטים קודמים שלה, ועוד. הבדיקה הטובה ביותר היא עם לקוחות קודמים של החברה, בירור איתם האם כל מה שהובטח להם התקיים, והאם כל תהליך הבנייה עבר בשלום ובזמנים שנקבעו לכל שלב ושלב.

3.התנהלות מול הלקוחות – חלק נכבד מתהליך הבנייה שאורך לא מעט זמן הוא התנהלות החברה אל מול לקוחותיה. בשביל שהלקוח יהיה רגוע לאורך כל הדרך ויידע שהעבודה מתבצעת על הצד הטוב ביותר צריכה החברה לעדכן אותו אחת לתקופה בהתקדמות העבודה וכן לענות לו על כל השאלות שיש לו. סימפטיה ואדיבות הם חלק ממתן שירות כולל וללא אלה השירות והביצוע לא יהיה שלמים.

4.אמינות – אמינות היא אולי הדבר החשוב ביותר שכדאי לוודא בטרם סגירת עסקה עם חברת בנייה. ישנם הבטחות רבות הקשורות בבנייה בתחילת הדרך כמו למשל תוספות בחינם, ריהוט כלשהוא ללא תוספת תשלום וכו' שלא כל חברה גם טורחת לקיים אותן, ובגלל זה צריך לקחת חברה אמינה בעלת שם טוב שעומדת בהבטחותיה, ומה שלא ניתן לעשות לא מובטח מההתחלה.

5.מחיר – מכיוון שעלות בניה הינה גבוהה, המשא ומתן עם החברה צריך להתנהל בצורה חכמה שאף צד לא ירגיש שהוא מפסיד בעסקה. חברת בנייה מקצועית ורצינית תשתדל לבוא לקראת הלקוח אך לא תוכל להוריד יותר מידי מהסכום המקורי. הורדה גדולה מידי של עלות הבנייה צריכה להחשיד. אפשרות אחת "לבטח" את הכסף שלנו היא תשלום בכל שלב שמסתיים במהלך הבנייה, אשר הוגדר מראש.

 

כפי שציינו הליך בניית בית הינו ארוך ומייגע ומצריך הוצאת אישורים והתעסקות בירוקרטית ארוכה. חברת בנייה טובה תוריד לנו לפחות את דאגת הבנייה עצמה. התחושה שהבית שלנו בידיים טובות שווה המון. "אריאל בונים ומעצבים" בנתה ובונה בתים רבים והינה בעלת מוניטין וניסיון רבים וטובים.

פנה אלינו עוד היום ונשמח לעזור לך לבנות את בית חלומותיך