עבודות גבס – היתרונות

בשנים האחרונות אנו מתוודעים יותר ויותר לעבודות גבס רבות שמשולבות במהלך שיפוצי בתים. אם בעבר הבטון היה נחשב חומר יציב וחזק, הרי שהיום הגבס תופס את מקומו מכיוון שקל הרבה יותר לעבוד איתו, ועלותה נמוכה ביחס לבטון. במהלך הזמן אף שודרג החומר וכיום ישנם שיפורים רבים שהוכנסו לגבס אשר עוזרים לייצבו ולחזקו, וכן לשמור על הבידוד שלו.

יציבות ועמידות

כפי שציינו, אם בעבר היה נחשב הגבס לחומר לא יציב ולא עמיד הרי שכיום לאחר שהוכנסו בו שיפורים וחיזוקים ניתן לומר שגבס הינו חומר יציב שאין לחשוש מפניו. אם בעבר התחושה הייתה ארעית בין קירות מגבס הרי שהיום, לאחר שנעשה שינוי פסיכולוגי עמוק אצל רוב האנשים, גם בין קירות גבס ישנה תחושה של ביתיות וחמימות.

גמישות הלוחות

עבודות גבס נותנות דרור לדמיון בכל הקשור לעיצוב בגלל גמישות הלוחות. ניתן לעצב קשתות מגבס, נישות, וכל דבר אחר העולה בדמיוננו. זהו אחד היתרונות הגדולים של הגבס על פני הבטון.

מחיר

בסופו של דבר הרי הכול מגיע לכסף. וגם כאן, מחיר הגבס והעבודות המתבצעות עימו הינם נמוכים באופן משמעותי מעבודות המבוצעות בבטון. אין ספק שזהו אולי הגורם המשמעותי ביותר לפופולאריות הרבה שהוא צבר בשנים האחרונות ולמעבר לשימוש בו יותר מבעבר.

עבודות גבס קבל הצעת מחיר

בידוד

לוחות גבס משמשות גם לבידוד תרמי כך שמי שנמצא בתוך המבנה נהנה ממעבר של אויר קריר בימים חמים ולהיפך, הפחתת הקור בימים הקרים. כל אלו מסייעים גם לחיסכון באנרגיה המתבטא גם בחשבון החשמל. שוב, עבודות גבס חוסכות המון כסף גם בטווח הארוך.

העברת הלוחות

בגלל גמישותו של החומר ניתן לפרק את הלוחות מקיר אחד בלי לפגוע כלל בקיר אחר, וזאת לצורך תיקונים בקיר, בניגוד לבטון שם לא ניתן לפרק קיר באותה הקלות ולכן או שלא מתקנים את מה שצריך לתקן או שהפרויקט מורכב הרבה יותר. בנוסף, קבלנים רבים העדיפו לעבור ולעבוד עם גבס מכיוון שאפשרויות השינוע שלו רבות יותר וזולות יותר, מה שבסופו של דבר מוזיל את העלויות ללקוח הסופי.

לסיכום, עבודות גבס תפסו תאוצה באופן דרמטי בשנים האחרונות מהסיבות שמנינו ולכן, כשמתחילים לחשוב על שיפוץ בית חשוב לזכור שישנה אופציה נוספת, זולה יותר ולאו דווקא פחות איכותית.

או ב"אריאל בונים ומעצבים" מתמחים בבנייה ובעבודות גבס, ובעלי ניסיון רב בתחום. נשמח לייעץ לכם ולענות לכם על כל שאלה שתעלה.