הכול על עיצוב פנים ודקורציה.

מי מאיתנו לא מרגיש לפעמים שהוא חייב איזה שהוא שינוי בחיים שלו, משהו שישנה את התפאורה שסביבו ויגרום לו להרגיש תחושת התרוממות והתחדשות. אחת הדרכים לעשות שינוי היא לשנות ולעצב מחדש את הסביבה הכי קרובה שלנו – הבית. ניתן לעשות זאת לבד אך עדיף לעשות זאת בליווי איש מקצוע אשר הוכשר במיוחד לתחום – מעצב\מעצבת פנים

מהו עיצוב פנים?

עיצוב פנים הוא נגזרת של אדריכלות. אם האדריכל מתכנן את הבית מכל כיווניו מבחוץ ומבפנים, מתכנן מבנים שלמים, קונסטרוקציות ועוד, הרי שמעצב הפנים מתכנן רק את החלל הפנימי, והמיקומים של כל פריט בחלל. עד לפני מספר שנים עיצוב פנים היה חלק אינטגראלי ממקצוע האדריכלות, אך מאז תחילת המאה העשרים ואחת דרכיהם נפרדו. מעצב הפנים הינו בעצם "אמן מוגבל" אמן, בגלל שלכל מעצב יש את הראייה העיצובית שלו אך הוא מוגבל מכיוון שהוא חייב להתאים את התכנון לגודל, לחלל, לדרישות הלקוח, לצרכיו הפיזיים והנפשיים של הלקוח ועוד. לעומת אמן שאינו מוגבל, ומעצב ומפסל את מה שהוא רוצה איך שהוא רוצה ואינו מחויב לפונקציונאליות.

מה כולל עיצוב פנים?

כפי שציינו עיצוב פנים הוא כל מה שקשור לעיצוב החלל הפנימי בבית ולכן המעצב נותן את נקודת מבטו המקצועית לא רק באיך שהוא רואה את הבית  מבחינת צבעים מיקומים וריהוט, אלא גם נכנס לפרטים טכניים יותר כגון סוג מרצפות, ועוד.

תאורה עיצובית כחלק מדקורציה

אחד הטרנדים החמים בתחום עיצוב הפנים והדקורציה הוא תאורה מעוצבת ויוצרת אוירה. אם ניקח לדוגמה תאורת מטבח, הרי שתאורה עיצובית למטבח, מעבר לפונקציונאליות הספציפית לחדר זה גם גורמת לאווירה מיוחדת אשר תגרום לנו ליצור מנות מיוחדות ומעניינות ללא צורך ביציאה מן הבית. דוגמה נוספת היא עיצוב הסלון כקולנוע ביתי על ידי מיקום המסך והרמקולים, מה שגם כן יוריד את הצורך לצאת מהבית לבלות. לא סתם ישנה האמרה "ביתו הוא מבצרו" מכיוון שכל אחד מרגיש הכי טוב בבית שלו וכשהבית מעוצב לפי הטעם שלנו ובהתאם לדרישות שלנו, הרי שאנו מרגישים עוד יותר בטוח ונוח.

אם נסכם את המאמר, תחום עיצוב הפנים הינו תחום נרחב ונוגע כמעט בכל פן של מראה החלל הפנימי של הבית והדקורציה שבו. לפעמים מה שאנו רואים בעין לא מקצועית יכול להטעות אותנו, וטעות בשיקול דעת יכולה לעלות הרבה מאוד כסף. מעצב\מעצבת פנים, יראו דברים שאנו לא נראה ויתנו רעיונות חדשים ומקוריים.

אנו ב"אריאל בונים ומעצבים" נותנים ייעוץ בכל הקשור בעיצוב החלל הפנימי של הבית, נשמח לעמוד לשירותכם ולענות לכם על כל שאלה.