שיפוץ דירה – שלב אחרי שלב

סיבות לשפץ את הדירה לא חסר. אם בגלל נוחות שאנו מעוניינים בה לאחר שנים שהבית הוזנח ולא שודרג, אם בגלל תקלה חמורה בצנרת או בחשמל המחייבת שיפוץ כללי ושיקום תשתיות, או אולי בשביל להעלות את ערך הדירה ולהשכיר אותה או למכור אותה במחיר גבוה יותר. כל אלו הינם סיבות מספיק טובות בשביל לקבל החלטה על שיפוץ דירה אך כשמתחילים לברר לעומק מסתבר שהעניין אינו כל כך פשוט ומצריך תכנון ובירור מעמיק הן על אופי והיקף השיפוץ והן על ההוצאות הכרוכות בכך. תהליך שיפוץ דירה מורכב מהשלבים הבאים:

שלב ראשון: תכנון מוקדם – בשלב הראשון צריך להיפגש עם קבלן שיפוצים ולעיתים אף עם מעצבת פנים וביחד לחשוב איך אנו רוצים לראות את הדירה לאחר שיסתיים השיפוץ, איך יתחלק החלל בדירה, סגנון השיפוץ והריהוט העתידי  וכמובן, עלויות. בשלב זה לעיתים מבין בעל הדירה שהוא יצטרך לוותר על חלק מחלומותיו אלא אם כן הוא יכול להוציא סכומים גדולים על השיפוץ והשינוי, אך בעלי מקצוע יצירתיים וטובים יוכלו לקרב את החלום כמה שיותר בהתאם לתקציב.

שלב שני: קביעת תשתיות – קביעת התשתיות בעת שיפוץ דירה מתחלקת בעיקר לשתיים: חשמל ומים. נושא החשמל הוא כל מה שכרוך במערכת חוטי החשמל הישנה והבלויה, ולפעמים אף לא אסטטית. ישנן דירות שחוטי החשמל מבצבצים מהקירות מאחר ולא בוצע שיפוץ זמן רב. בעת תכנון שיפוץ תשתית החשמל צריך לקחת בחשבון את מיקומי השקעים בבית, מערכת האוורור והמיזוג, טלפוניה, אינטרנט וכו'. תכנון מוקדם ונכון ימנע קדיחות וחורים עתידיים מיותרים בקיר. בנושא המים, בעבר השתמשו בעיקר בצינורות מים מברזל אשר עם השנים התפוררו והחלידו, מה שמוריד את לחץ המים בצנרת. בעת שיפוץ דירה ניתן ואף מומלץ להחליף את צינורות המים לצינורות פלסטיק שהינם עמידים יותר לאורך זמן.

שלב שלישי: מתן הצעות מחיר ובחירת קבלן שיפוצים -  הדרך הטובה ביותר למצוא קבלן שיפוצים טוב וישר היא מפה לאוזן. קרוב משפחה או מכר שהתנסו בעבודה עם קבלן שיפוצים ספציפי ויצאו מרוצים הם תעודת הביטוח הטובה ביותר. יחד עם זאת, לאחר שדיברנו עם 3-4 קבלנים כדאי לקבל הצעות מחיר ולבחור אחד מהם. חשוב לזכור, לא פחות ואולי אף יותר מהכסף צריך לוודא מקצועיות ואמינות עד כמה שניתן לפני שסוגרים.

שלב רביעי: השיפוץ – הגיע הרגע סוף סוף אך חשוב לעקוב אחר כל מהלך השיפוץ.

"אריאל בונים ומעצבים" הינם המומחים בשיפוצים והרחבות ובעלי נסיון רב בתחום, וכן נותנים שירותי ייעוץ בתחום. נשמח לעזור לך בכל שאלה.

שיהיה בשעה טובה!